Atex Sertifikası Nasıl Alınır

Hızlı Teklif Al
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Ad Soyad

Hizmet ve performans yönetimi konusunda kalitelerini artırmayı hedefleyen kuruluşların gelişimine katkı sağlamayı ve hedeflerine ulaşırken, başarılarına ortak olmayı amaçlıyoruz.

Sistem Kalite
Yönetici, Sistem Kalite
Nasıl yardım edebiliriz?

Danışmanlık almak için 444 22 41 iletişim hattından bizi arayın veya çevrimiçi olarak danışmanlarımıza yazın!

Atex Sertifikası Nasıl Alınır?

Atex sertifikası, patlayıcı atmosferlerde kullanılan ekipmanların uygunluğunu belgeleyen bir sertifikadır. Bu sertifikayı almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Atex direktifleri hakkında bilgi edinin:Atex direktifleri, patlayıcı atmosferlerde kullanılan ekipmanlar için Avrupa Birliği tarafından belirlenmiş güvenlik standartlarıdır. Bu direktifler hakkında bilgi edinerek hangi ekipmanların Atex sertifikasına ihtiyaç duyduğunu ve hangi testlere tabi tutulması gerektiğini öğrenebilirsiniz.
  • Atex sertifikası veren bir test ve belgelendirme kuruluşu seçin:Atex sertifikası almak için belgelendirme kuruluşlarına başvurmanız gerekmektedir. Bu kuruluşlar, ekipmanlarınızı test edecek ve uygunluğunu belirleyeceklerdir.
  • Ekipmanlarınızın test edilmesi için başvurun:Atex sertifikası almak istediğiniz ekipmanlarınızı test etmek için belgelendirme kuruluşuna başvurmanız gerekmektedir. Kuruluş, ekipmanlarınızı test edecek ve uygunluğunu belirleyecektir.
  • Test sonuçlarına göre gerekli düzenlemeleri yapın:Ekipmanlarınız test edildikten sonra kuruluş size test sonuçlarını bildirecektir. Test sonuçlarına göre ekipmanlarınızda yapmanız gereken düzenlemeleri yaparak uygunluğu sağlayabilirsiniz.
  • Atex sertifikası başvurusu yapın:Ekipmanlarınız uygunluğu sağladıktan sonra Atex sertifikası başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuz kabul edildiğinde sertifikanız size verilecektir.